به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، هدست ویژن پرو اپل در ماه مارس ۲۰۲۴ عرضه می‌شود. طبق گزارش‌ها، این غول فناوری قصد داشت این هدست را در ماه ژانویه عرضه کند، اما همچنان در حال آماده سازی برنامه‌های توزیع و انجام تست نهایی دستگاه است.
هنگامی که اپل در ماه ژوئن از Vision Pro با قیمت ۳۴۹۹ دلاری رونمایی کرد، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد آن را در اوایل سال ۲۰۲۴ عرضه کند، بنابراین اپل هنوز از نظر فنی در بازه زمانی اعلامی خود قرار دارد.
این هدست ابتدا در ایالات متحده عرضه می‌شود و انتظار می‌رود تا پایان سال در کشورهای دیگری از جمله کانادا و بریتانیا عرضه شود. از آنجایی که اپل معمولا رویداد بهاری خود را در ماه مارس برگزار می‌کند، این غول فناوری احتمالا از این رویداد برای تبلیغ Vision Pro استفاده خواهد کرد.

با Vision Pro، اپل دسته جدیدی به نام محاسبات فضایی را تعریف می کند که نشان دهنده یک تغییر اساسی در نحوه تعامل ما با فناوری است. محاسبات فضایی از رابط های سنتی مبتنی بر صفحه به سمت تجربیات همهجانبه تر حرکت می کند. یکی از جالب‌ترین چیزهای دستگاه اپل ویژن پرو این است که واقعیت افزوده (AR) و واقعیت ترکیبی را با هم ترکیب می‌کند، بنابراین نیازی نیست مانند هدست‌های واقعیت مجازی سنتی، دنیای واقعی را مسدود کنید. در عوض، رابط محاسباتی فضایی با ترکیب جنبه‌های هوش مصنوعی، تعامل انسان-رایانه و بینایی رایانه برای ایجاد برنامه‌هایی که می‌توانند فضای اطراف خود را درک کرده و با آن تعامل داشته باشند، دنیای واقعی را بهبود می‌بخشد. Vision OS، اولین سیستم عامل فضایی اپل، یک رابط کاربری ارائه می دهد که با چشم، دست و صدای شما هدایت می شود و تعامل دیجیتال را فراگیرتر و شهودی می کند.

در اینجا برخی از ویژگی های اضافی Apple Vision Pro آورده شده است: این دستگاه شامل اولین دوربین سه بعدی اپل است. کاربران می‌توانند با این دوربین پیشرفته عکس‌ها و فیلم‌هایی با عمق بی‌سابقه‌ای ثبت کنند
و خاطرات را می‌توان دوباره زنده کرد، انگار که در همان لحظه برگشته‌اید. Apple Vision Pro یک تجربه منزوی نیست.
کاربران می توانند در حین استفاده از دستگاه با دیگران در اتاق تعامل داشته باشند و ترکیبی یکپارچه از محیط های دیجیتال و فیزیکی را ارائه دهند. این هدست یک تجربه صوتی و تصویری همهجانبه را ارائه می دهد،
با صفحه نمایش سینما مانند که با فضای شما تنظیم می شود و صدای فضایی که کاربر را احاطه می کند،
تعامل با فیلم ها، بازی ها و موارد دیگر را افزایش می دهد. این رابط ایجاد فضاهای کاری شخصی‌سازی شده را با برنامه‌ها، پنجره‌های مرورگر و متون بهینه‌سازی شده برای خواندن و تعامل آسان در مقیاسی فوق‌العاده تسهیل می‌کند.
Apple Vision Pro دارای طراحی سخت افزاری براق و فشرده است. ساخته شده از یک تکه شیشه لمینت سه بعدی، دارای یک قاب آلیاژ آلومینیومی سبک وزن و یک سیستم مدولار برای اتصالات قابل تنظیم است.
نقشه برداری سه بعدی و یادگیری ماشینی پیشرفته، ویژن پرو را قادر می سازد تا کاربران را به صورت واقعی در تماس های ویدیویی نشان دهد و مکالمات را طبیعی تر و رساتر کند. این بدان معناست که افرادی که با آنها از طریق Facetime صحبت می‌کنید می‌توانند چشم‌ها و حالات کامل چهره شما را ببینند نه اینکه شما را در هدست ببینند.
این دستگاه به طراحی نوآورانه دو تراشه (M2 برای عملکرد، R1 برای پردازش داده‌های حسگر) مجهز است، بنابراین می‌تواند تجربه‌های بی‌درنگ و تقریباً بدون تاخیر را ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر، ویدیوی تبلیغاتی اپل برای ویژن پرو را بررسی کنید، که تصویر واضحی از نحوه استفاده از این دستگاه جدید ابتکاری به شما می دهد.

تاثیر ویژن پرو بر تکامل اینترنت با استقبال از تکامل سریع عصر دیجیتال، قابلیت‌های Apple Vision Pro بینش قانع‌کننده‌ای را در مورد جهت‌گیری اینترنت آینده نشان می‌دهد. با Vision Pro، شما فقط اینترنت را نمی بینید، بلکه آن را تجربه می کنید.
این فضایی است که در آن زندگی می کنید، نه صرفاً ابزاری که از آن استفاده می کنید. این عمق جدید تعامل آنلاین پیامدهای عمیقی برای آینده کار، تحصیل،
سرگرمی و تعامل اجتماعی دارد. اینترنت، همانطور که توسط محاسبات فضایی Vision Pro قدرت می‌گیرد،
از ابزاری که ما استفاده می‌کنیم به فضایی که در آن زندگی می‌کنیم،
تبدیل می‌شود، جایی که اقدامات ما اثرات بلادرنگ در یک محیط دیجیتال آگاه از فضایی دارد.
این آینده همهجانبه و تعاملی همان چیزی است که Apple Vision Pro وعده می دهد،
و اینترنت همانطور که می شناسیم در پرتگاه یک انقلاب هیجان انگیز ایستاده است.